Ehli Forum - Blogculara Özel Blog Forumu

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - ozanbaser

Sayfa: [1] 2 3 ... 8
1
Blogger / Ynt: Yapılandırılmış Veri Hataları
« : Nisan 26, 2017, 10:46:12 ÖS »
Merhaba öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

Peki yazar hakkında kullanılmaması bana sanki author hatası verdiriyormuş gibi geldi bu konuda da aydınlatabilir misiniz acaba?

Birde bugün ilk kez google yazımı aynı gün içinde çok fazla zaman geçmeden indexledi.Birde yüksek sıralarda çıkıyorum çünkü benim yazdığım alanda pek rakibim yok.Benim sorum google'ın bloğumu sevip sevmediğini nasıl anlarım.Yani eskiden PR varmış fakat bugün bunun gibi başka bir ölçek var mı?

Sizi bulmuşken aklımdaki soruların hepsini sorayım istedim. ;D

Şimdilerde DA, PA ve Trust Flow ve Citiation Flow gibi faktörler var. Bunlar PR'den daha etkin ölçüm araçları. Forumlarda görebilirsiniz, DA ve PA bilgisi isteyenler oluyor tanıtım yazısı konularında. Açıkçası, Google algoritması sürekli geliştirilen bir şey. Bana kalırsa, anahtar kelime yoğunluğu, mantıksal tutarlılık, görsel/içerik oranı, kod/içerik oranı vb. kriterlerle backlinklerin etkisi gün geçtikçe daha dengeli bir hale gelecek. Google'ı aldatmak zor olmasa da insanları aldatmak zor. Sitede geçirilen süreden bile Google istediği bazı sonuçları çıkarabilir. Bu nedenle de ben herkese "nitelikli içerik üretin ve içeriğinizi pazarlamayı öğrenin" diyorum. İçeriğinizi pazarlayabilirseniz, arama motorlarından 0 ziyaretçi bile gelse; belli miktarda ziyaretçiniz olmaya devam edecektir.

2
Blogger / Ynt: Yeni Kişisel Blog Fikri (SEO Ayarları)
« : Nisan 26, 2017, 10:36:48 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar

Başlıkta dediği gibi yeni kişisel blog fikrim var fakat ingilizce yazmayı planlıyorum. Belli bir ülke kullanıcısını hedeflemeden ingilizce aramalara çıkacak şekilde blogger seo ayarlarını türkçe blogdan farklı olarak ne yapmam gerekiyor merak ediyorum?

Selamlar,

Türkçe olarak yapacağınız ayarları yapın yine. Ancak dil ve webmaster tools üzerinden İngilizce (US) seçeneklerini seçin. Sonrasında da backlink vb. çalışmalarınızı yabancı dildeki internet siteleri üzerinden gerçekleştirin. Asla Türkçe düşünmeyin. Blogger ayarlarınızda ve temanızdaki ilgili bölümlerde de İngilizce kullanmanız Google ve diğer arama motorlarının site dilinizi İngilizce olarak algılaması açısından önemli. Yine sormak istediğiniz bir şey olursa, buradan yazabilirsiniz. Keyifli yayınlar :)

3
Blogger / Ynt: Hosting mi, yoksa Blogger altyapısı mı?
« : Nisan 07, 2017, 01:57:36 ÖS »
Hocam hayaller ve hedefler değiştiğinde bloggeri wordpress altyapisina tasirsak tabiki eger sabit bir ziyaretçi kitleniz ve belli bir hitiniz varsa ne değişir.(ayni alan uzantisi ile)

Selamlar,
Birçok şey değişir. Bağlantı yapıları, tema standardı, görsellerin kendi hostunuzda tutulması gibi farklılıklar yaşarsınız. Bu nedenle de blogunuzu wordpresse taşıdıktan sonra sıralamalarınızda geçici dalgalanmalar görebilirsiniz. Eğer yüzlerce yazıdan oluşan bir blogunuz yoksa bu bir problem olmayabilir.

4
Blogger / Ynt: Yapılandırılmış Veri Hataları
« : Nisan 03, 2017, 11:20:46 ÖS »
Merhaba

http://www.ehliblog.com/2014/07/google-webmaster-tools-hatalari-cozumu.html

Blogger ile ilgili sorunum olduğunda cevabını bulduğum iki site var ve biri sizsiniz.Sıkı takip ediyorum :) Yukarıdaki paylaşmış olduğum linkteki yönlendirmelere uygun sorunu çözmeye çalışırken updated hatasının çözümü için verdiğiniz kodu ararken 4-5 tane  "<data:post.timestamp/>"  şu koddan çıkıyor.Acaba hepsinimi değiştirmem gerekiyor?

Bir başka sorum daha var ben kullandığım temayı çok beğeniyorum.Fakat benim bir türlü çözemediğim bir sorunu var yazar bilgisini gösterdiğim zaman anasayfada paylaşılan tüm yazıların read more kısmının hepsinin altında yazar bilgisi çıkıyor.ben sadece yazının tümünün gösterildiği kısımda sosyal medyada paylaş kısmında gözükmesini istiyorum.Sorun ne olabilir?Selamlar, tümünü değiştirerek işinizi garantiye alabilirsiniz. b if kalıbı olarak kullanılan bir kalıp var, sayfalarda ayrı gösterim, içeriklerde ayrı ve arşiv sayfalarında ayrı olacak şekilde ayarlanabiliyor bloggerda. Tümünü değiştirmeniz bu açıdan etki edecektir. Bir sakıncası yok bana göre.

Diğer sorunuz için de "read more" kısmını bulun temanızda. Hemen altında yer alan kısımda, Ehliblog'dan paylaştığınız linkteki "author vcard" kısmına benzer bir kısım bulacaksınız. Orayı silerek sorununuzu çözebilirsiniz. :)

5
Selamlar, yayın hayatınızda başarılar.

6
Yandex / Ynt: Yandex'ten hızlı ziyaretçi almanın püf noktası
« : Nisan 03, 2017, 11:02:44 ÖS »
Hocam peki her zaman taze içerik olarak en son indexlenen yazıları en üste taşırlarsa, 1-2 ay sonra bizim yazdığımız o içerik yandex için önemsiz olmaya başlar. Değişik bir sistem gibi geldi bana

Selamlar, normal sıralamaya devam ediyor. Bahsettiğim sonuçları sadece 1-2 sonuçta gösteriyor. Yoksa sadece en yeni içerikleri gösterse, gayet suistimale açık bir sorun oluşturur bu durum.

7
Ehliblog'da dahil olmak üzere, birçok blogger blogunda bugün itibariyle thumbnailler 72x72 ebatına dönüştü. Haliyle anasayfa tasarımları da birbirine girdi. Sorunun kaynağı, bloggerın thumbnail adreslerinde yaptığı değişiklik. Eskiden
Kod: [Seç]
https://2.bp.blogspot.com/-fifh8MHJqKQ/WLXain6RvOI/AAAAAAAAAjw/RbjBxJ0qca0jf6HtTFyvu9RSbb-zjUX4QCLcB[b]/s72-c/[/b]yeni-bataryalar-kac-saat-sarjda-kalmali.jpg şeklinde olan thumbnail adresleri bu güncelleme ile birlikte,
Kod: [Seç]
https://2.bp.blogspot.com/-fifh8MHJqKQ/WLXain6RvOI/AAAAAAAAAjw/RbjBxJ0qca0jf6HtTFyvu9RSbb-zjUX4QCLcB[b]/s72-c-k-no/[/b]yeni-bataryalar-kac-saat-sarjda-kalmali.jpg
şekline dönüştürülmüş durumda. Bu da blogger blogların thumbnail problemi yaşamasına neden oldu. Çözümü oldukça basit. Temanızda muhtemelen jquery ile bir müdahalede bulunuyorsunuz ve yine muhtemelen
Kod: [Seç]
$(document).ready(function(){
          $('.post .post_images img').each(function(){
            this.src = this.src.replace('/s72-c/', '/s655/');
          });
        });
şeklinde bir kodunuz var. Bu kodu aşağıdaki kodla değiştirirseniz, sorununuz çözülecektir.

Kod: [Seç]
$(document).ready(function(){
          $('.post .post_images img').each(function(){
            this.src = this.src.replace('/s72-c/', '/s655/');
            this.src = this.src.replace('/s72-c-k-no/', '/s655/');
          });
        });

Hadi geçmiş olsun :)

8
Link Kaynakları / Dmoz Kapanıyor...
« : Mart 01, 2017, 09:32:01 ÖS »
Yılların dizin projesi, internetin en büyük ve en köklü dizin sitelerinden biri olan DMOZ kapanma kararı almış. 1998 yılında açılan büyük dizin projesi, geçirdiği çeşitli evrimler sonucunda DMOZ olarak günümüze kadar ulaşmayı başarmıştı. Bu kadar uzun zaman internetin en büyük link ağacı olan DMOZ'un kapanmasına şahsen çok üzülsem de, her ürünün bir yaşam süresi olduğunu biliyorum.

Ne yapalım: Yerini daha iyi projelerin alabilmesi için eskilerin kaybolması gerek. :)

9
El Emeği / Ynt: Kişiselleştirilmiş Eva Kapı Süsleri
« : Şubat 14, 2017, 06:18:59 ÖS »
Ürün Bilgileri

65 TL
Eva süngeri ile kişileştirilmiş ailenizin kapı süsü. Profil resimlerinizi göndererek, aile üyelerinin başlarının bulunduğu kapı süsüdür.
Ayrıntılı bilgi için: https://www.facebook.com/sibelinevaatolyesii/

Sibel Hanım, foruma hoş geldiniz. Umarım satışlarınıza da, blogunuza da faydalı olur Ehli Forum :)

Diğer arkadaşlar için de ufak bir bilgi vereyim: Sibel Hanım benim için de bir eva bebek hazırladı, gerçekten çok hoşuma gitti. Buradan da kendisine tekrar teşekkür ediyorum :)

10
Benim Blogum / Ynt: Adsense ve SEO Uyumlu Ücretsiz Blogger Temaları
« : Şubat 14, 2017, 06:16:03 ÖS »
Arkadaşlar, blogumun içeriği tamamen değişmiş durumdadır. Bu yüzden bu içeriği tekrar düzenledim. Artık, ipuçları yerine Adsense ve Seo Uyumlu ücretsiz Blogger temaları paylaşıyorum. Site araçları sayfaları hala aktiftir.

Hayırlı uğurlu olsun, yeni yayın hayatınızda da başarılar :)

Sayfa: [1] 2 3 ... 8