Ehli Forum - Blogculara Özel Blog Forumu

Blogger Blog Kayıtları Sorunu

aydntaha

• *
  • 6
  • +0/-0
  • Ehliforum Üyesi
    • Profili Görüntüle
    • Mandarin Rehberi
Blogger Blog Kayıtları Sorunu
« : Nisan 30, 2017, 06:26:45 ÖÖ »
Hocam Merhaba

Görünüşe göre soru sorduğumda direk muhattabım sizsiniz. Bu yüzden biraz mahcubiyet hissediyorum. :) Fakat yardımlarınız içinde teşekkür ediyorum. Ben bir tema buldum. Aradığım kriterlere uygun. Temaya yapanlar bu işi bırakmış anlaşılan yani her türlü iletişim kanallarını deniyorum ulaşamadım. Hani çıksalar satın alacam temayı:)) Fakat bazı editlemeler yapmam gerekiyor. Responsive ayarları bozuk falan. O editlerden sonra bayağı bir sahiplenecem teemayı inşallah. Sorunum şu:

Bloggerda yazıyı yayınladıktan sonra gözüken son paylaşılan yazıların göründüğü kısmı kaldırmaya çalışıyorum. Blog kayıtları deniyor sanırım  Görünüşe göre blog kayıtları kısmını kaldırmak mümkün değilmiş. Bunun yerine internet araştırmalarım sonucu bu kısmı gizlemeyi öğrendim.Başa bu kodu yazıyorum:

<b:if cond='data:blog.pageType != "index"'>

sonu </b:if> diye kapatıyorum. Gerçekten işe yarıyor. Fakat benim sıkıntım bu kodu yazınca yazılar blog aramalarında da gözükmüyor. Yani site içi aramalara hiçbir şey çıkmıyor bembeyaz sayfa. Bunu anasayfada gözükmeyecek şekilde fakat aramalarda gözükecek şekilde düzenlenmesi mümkün mü?

Yardımcı olabilecek misiniz bilmiyorum ama şimdiden teşekkür ediyorum. :)

aydntaha

• *
  • 6
  • +0/-0
  • Ehliforum Üyesi
    • Profili Görüntüle
    • Mandarin Rehberi
Ynt: Blogger Blog Kayıtları Sorunu
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2017, 06:41:42 ÖÖ »
Çözüldü.

Günlerdir boş yere kod ile uğraşıyorum. Blog kayıtlarında gösterilecek konu sayısını 0 yapıp kaydet diyince kaydetmiyor en az 1 rakamını girmemizi istiyor. Fakat ayarlar-yayınlar,yorumlar ve paylaşım kısmından kayıt kısmını 0 yazıp kaydettiğinizde oluyor. Boş yere kodlarla uğraşmaya gerek yokmuş :)) Günlerdir kodlarla uğraşıyorum. :))

Fakat sıkıntı şu yazılarımın anasayfada gözükmemesi bloğumu google gözünde nasıl etkiler?
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2017, 06:47:44 ÖÖ Gönderen: aydntaha »